برای سفارش کارت ویزیت لمینیت براق دیجیتال فرم زیر را پر کنید

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید

لمینیت براق در چاپ دیجیتال نوعی پوشش پلاستیکی براق میباشد که بعد از چاپ کارت ویزیت روی آن پرس میشود.کارت ویزیت های لمینیت براق  با کاغذ ۳۰۰ گرم گلاسه چاپ میشوند و ضخامت لمینیت روی کارت ها  نیز ۱۲۵ میکرون میباشد و به همین دلیل کارت های لمینیت براق دارای ضخامت بیشتری نسبت به سایز کارت ها هستند. کارت ویزیت های لمینیت براق انعطاف کمی دارند، به آسانی خراب نمیشوند، به آب و رطوبت هوا مقوام تر هستند، به دلیل براق بودن روی برخی طرح ها زیبایی بیشتری به بیننده القا میکنند و … کارت ویزیت لمینیت براق در چاپ دیجیتال ( فوری ) در ۲ اندازه ۹*۵ یا ۸/۵*۵/۵ چاپ میشود. در صورت نیاز، سفارش دهنده میتواند درخواست دورگرد بودن را نیز بدهد.

انواع لمینیت :

لمينت بخشي از عمليات مربوط به بعد از چاپ است كه طي آن صفحه چاپ شده را براي رسيدن به اهداف خاصي توسط ورق هاي پلاستيكي مي پوشانند. اين اهداف به شرح زير است:
۱٫ محافظت از مركب بر روي سطح چاپ شده در برابر سايش و عوامل ديگر
۲٫ افزايش ضخامت سطح چاپ شده براي استحكام بيشتر و جلوگيري از جمع شدن و لوله شدن سطح
۳ . براق كردن سطح و ايجاد شفافيت در رنگ يا مات كردن آن در برابر انعكاس نور يا ايجاد جلوه هاي هنري
و …
از لحاظ روش ها و فرآينده هاي لمينت كردن اصولا تقسيم بندي هاي خاصي در بازار كار وجود دارد. براي مثال براق و مات يا سرد و گرم . اما كلا مفهوم اين روش در بردارنده پوش با سطوح پلاستيكي است. سطوح پلاستيكي هم البته در اين جا وپژگيهاي خاصي دارند از لحاظ ، ضخامت( برحسب ميكرون ) و ابعاد (رول يا شيت بسته به نوع دستگاه) .
اما سوال شما :
روش گرم : متداول ترين روش لمينت روش گرم است كه در آن پوشش پلاستيكي را با حرارت بر روي سطح مي كشند. اين كار از قديم هم رايج بود كه به آن در اصطلاح عام خودمان پرس مي گفتند ( نرم و خشك …) و براي كارهاي در قطع كوچك بود. دستگاه هاي امروزي البته بيشتر رول هستند و در كشور ما آنرا بيشتر در چاپخانه هايي كه دستگاه هاي چاپ ديجيتال دارند مي توان يافت . لمينت با اين روش به دو صورت مات و براق صورت مي گيرد و مي توان پشت و روي كار را به هر دو صورت لمينت كرد.
روش سرد : اين روش بيشتر براي محافظت از سطح كار چاپ شده و ايجاد جلوه هاي هنري است. تفاوت اين روش با روش گرم در نبودن حرارت و بكار بردن يك لايه بسيار نازك در اين سيستم است و مي توان گفت كه معادل كار سلفون كشي است (* یعنی لايه پلاستيك بسيار نازك با استفاده از چسب و فشار سيلندر بر روي سطح چسبانده مي شود) . البته اين كار با پاشيدن مواد مايع خاص پليمري هم امكان دارد كه به آن كوتينگ مي گويند.اصولا بعد از پلات کار چاپ شده برا لمینت میکنند.